Dzisiaj jest sobota, 12.06.2021 r., 162 dzień roku imieniny: Gwidona, Leonii, Niny
        
|Strona główna | katalogi on-line | dane adresowe | godziny otwarcia |
:: menu
  O bibliotece
  Zbiory
  Katalogi ON-LINE
  Realizowane programy
  Publikacje regionalne
  Dyskusyjny Klub Książki
  Tadeusz Siejak
  Klub "Zrób to sama"
  Biblioterapia
  Koło SBP w Ch-ży
  Biblioteki w powiecie
  Sponsorzy i partnerzy
  Dział Historii i Tradycji Miasta
  Ibuk Libra w chodzieskiej bibl.
odwiedzin: 16824
dzisiaj: 164
on-line: 2


:: Dyskusyjny Klub Książki

     Drogi Czytelniku, jeśli lubisz czytać, rozmawiać o książkach, poznawać nowych ludzi i spędzać czas w miłej atmosferze, zostań uczestnikiem spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.
:: Co się działo...
Nathan Filer Zapytaj księżyć
2017.06.02 14:04

Kolejna książka poruszająca trudne sprawy. Po śmierci brata, który zginął w nieszczęśliwym wypadku, dziesięcioletni Matthew nie potrafi poradzić sobie z żalem, tęsknotą. zaczyna popadać w obłęd.
Z okładki: Arcyporuszający portret ludzkiego umysłu pogrążonego przez lata w żałobie. Wzruszający, ani trochę sentymentalny, obraz obłędu, który nigdy nie dotyka tylko jednej osoby. Bolesny i zabawny."

czytaj wiecej...


Mariella Mehr Oskarżona
2017.06.02 13:09

Książka z ogromnym emocjonalnym ładunkiem. "...kiedy czytam książkę Marielli Mehr, mam ochotę uciec, bo w niej jest wszystko, z czym boimy się zmierzyć: krzyk za miłością, samotność, ból, szaleństwo i przemoc. Mehr dotyka piórem jak żyletką"Angelika Kuźniak.
Nie łatwo było wejść w świat "Oskarżonej", nie było w nim wygodnie ani przyjemnie ale nie zawsze podczas lektury tak musi być. Z przerażeniem dowiedziałyśmy się o losach szwajcarskich Romów, o dzieciach odbieranych rodzicom w celach badawczych, o "brudach" czynionych ludziom słabszym przez tych, w danej chwili, silniejszych.
Książkę tę polecamy ludziom tylko o silnych nerwach


czytaj wiecej...


Arnaldur Indridason Grobowa cisza
2017.04.12 12:27

Islandzkie kryminał "Grobowa cisza" otrzymał od uczestniczek 8 punktów, w skali od 0-10. Stwierdziłyśmy, że to nie tylko kryminał, to powieść psychologiczna, o problemach islandzkiego społeczeństwa. lekturę czy się z dużym zainteresowaniem, wciąga od pierwszej strony i ten stan zaciekawienia trwa do końca.


czytaj wiecej...


Byrne Rhonda The Secret
2017.04.12 11:24

W lutym przy "The Secret" rozmawiałyśmy o poradnikach w ogóle; czy sięgamy po nie i w jakich sytuacjach? Większość z uczestniczek DKK wcale lub bardzo rzadko zagląda do poradników psychologicznych. Literackim lekiem na życiowe zawirowania jest raczej poezja, biografie czy lektury o optymistycznej treści. Nie znaczy to jednak, że z książki Rhondy Byrne nic nie wyciągnęłyśmy. Każda z nas znalazła jakąś drobną, często humorystyczną, wskazówkę działania. Czy przyda się? .... Zobaczymy :-)


czytaj wiecej...


Amos Oz Opowieść o miłości i mroku
2017.01.04 12:54

Autobiografię Amosa Oza „Opowieść o miłości i mroku”. Napisana pięknym językiem, pełna szczególików, detali, niesamowitych, często tragicznych historii, w które obfitowało życie urodzonego i wychowanego w Jerozolimie noblisty. Lektury tej nie da się czytać szybko, trzeba raczej smakować, delektować się każdą stroną, przemyśleć. Porusza i pozostaje w pamięci. Opowieść o życiu Amosa Oza w 2016 roku została zekranizowana przez Natalie Portman.

czytaj wiecej...


strona: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ]
Copyright © 2008 MIejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży