Dzisiaj jest sobota, 12.06.2021 r., 162 dzień roku imieniny: Gwidona, Leonii, Niny
        
|Strona główna | katalogi on-line | dane adresowe | godziny otwarcia |
:: menu
  O bibliotece
    - historia biblioteki
    - usługi (oferta)
  Zbiory
  Katalogi ON-LINE
  Realizowane programy
  Publikacje regionalne
  Dyskusyjny Klub Książki
  Tadeusz Siejak
  Klub "Zrób to sama"
  Biblioterapia
  Koło SBP w Ch-ży
  Biblioteki w powiecie
  Sponsorzy i partnerzy
  Dział Historii i Tradycji Miasta
  Ibuk Libra w chodzieskiej bibl.
odwiedzin: 16812
dzisiaj: 152
on-line: 3


:: O bibliotece

Schemat organizacyjny biblioteki
Schemat organizacyjny

Dyrektor
Na czele biblioteki stoi dyrektor. Funkcję tę pełni mgr Dorota Grewling


Wypożyczalnia dla doroslych

Z księgozbioru wypożyczalni mogą korzystać osoby, które ukończyły piętnaście lat. Obsługą czytelników zajmują się wykwalifikowane pracownice. W trosce o czytelników, dla którego dostęp do książki jest utrudniony z różnych powodów, biblioteka prowadzi działalność poza placówką macierzystą w formie punktów bibliotecznych, świadczy usługę Książka na telefon dla osób niepełnosprawnych, chorych i starszych.

Regulamin wypożyczalni dla dorosłych


Dział Historii i Tradycji Miasta

Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzieży, funkcjonujący w ramach Miejskiej Biblioteki Publicznej zajmuje trzy sale ekspozycyjne. Zgromadzone i zaaranżowane zostały w nim eksponaty związane z lokalną historią i kulturą, od czasów najdawniejszych do połowy XX wieku.

Do zwiedzania wnętrz zaprasza już klatka schodowa, ozdobiona reprodukcjami zdjęć Chodzieży z przed ponad 100 lat. Ten sposób wprowadzenia w dzieje regionu kontynuowany jest na ścianach sal muzealnych.


Czytelnia dla dorosłych
Czytelnia dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym. Chlubą czytelni są pięknie wydane reprinty. Uzupełniany jest również zbiór regionaliów oraz bieżące dokumenty życia społecznego, które zaspokajają potrzeby zainteresowanych naszym regionem. W czytelni udostępnia się zbiory na miejscu, obsługuje wypożyczenia międzybiblioteczne, prowadzi działalność informacyjną, zajęcia z zakresu przysposobienia bibliotecznego i podstaw bibliotekarstwa. Opracowuje się także zestawienia bibliograficzne na żądane przez czytelników tematy. Czytelnia jest ośrodkiem pracy kulturalno-edukacyjnej, bibliotekarze współpracują z nauczycielami szkół ponadpodstawowych i organizacjami społecznymi. Czytelnia świadczy usługi reprograficzne (kserokopie materiałów bibliotecznych lub wydruki komputerowe z dokumentów elektronicznych.
Regulamin Czytelni i Ośrodka Wiedzy o regionie


Galeria Biblioteki

Prezentuje wystawy okolicznościowe, edukacyjne, ekspozycje prac plastycznych i fotograficznych, kolekcje ludzkich pasji.
Oddział dla dzieci

Mieści się na piętrze budynku głównego. Wypożyczalnia oferuje naszym młodym czytelnikom bogaty zbiór bajek, książek o tematyce przygodowej, historycznej i obyczajowej. Znaczną część księgozbioru stanowią również książki popularnonaukowe. Obok wypożyczalni znajduje się "Kącik Bajkowej Przygody" - miejsce przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych i ich rodzicach.Regulamin oddziału dla dzieci


Dział Multimedialny

Dysponuje kasetami VHS i płytami DVD z lekturami i bajkami, materiałami popularnonaukowymi, filmami fabularnymi i animowanymi, udostępnia czytelnikom zbiory na miejscu w czytelni i na zewnątrz. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na czytanie proponuje kasety magnetofonowe lub płyty CD z nagraniami literatury polskiej i obcej. Czytelnia internetowa świadczy nieodpłatnie usługi dostępu do sieci Internet na trzech stanowiskach oraz umożliwia odpłatnie : wydruki komputerowe z dokumentów elektronicznych i skanowanie materiałów bibliotecznych.
Regulamin działu multimedialnego
Regulamin korzystania z internetu


Introligatornia

Konserwacja księgozbioru to jedno z zadań biblioteki. MBP w Chodzieży od 1986 r. posiada własną introligatornię, w której oprawia się zniszczony księgozbiór.
 

"Z każdą zniszczoną książką ginie część jakaś
żywota ludzkiego na ziemi"

Józef Ignacy Kraszewski

Copyright © 2008 MIejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży